Spotkanie z podróżnikiem Narcyzem Sadłoniem dla najmłodszych czytelników, promocja książki Ani Lichoty pt. „I po co Ci te góry” oraz prelekcja i wernisaż fotografii Wojciecha Tokarskiego „Pod czujnym okiem Kanczendzongi” to wydarzenia przygotowane przez naszą bibliotekę w ramach 11. Spotkań z Filmem Górskim.
Cieszymy się, że tyle osób zainteresowało się naszymi wydarzeniami. Podczas spotkania „Podróże małe i duże” w oddziale dla Dzieci i Młodzieży wszyscy uczestnicy mieli okazję wspiąć się wraz z Narcyzem Sadłoniem na Mount Everest oraz wykazać wiedzą z geografii w przygotowanym quizie . Dzieci rywalizowały ze sobą podzielone na dwa zespoły, a żartom i śmiechom nie było końca. Anna Lichota, niegdyś ważna pani z banku w Londynie, podczas promocji swojej książki , udowadniała, że w życiu trzeba realizować swoje marzenia.
Żyła w dziewięciu krajach, pracowała w siedemnastu. Wszędzie na wysokich stanowiskach, w dużych korporacjach finansowych. Jako trzecia Polka zdobyła Koronę Ziemi. Działaczka charytatywna. Zebrała m.in. środki na dwie szkoły w Nepalu. Obecnie prowadzi własną firmę coachingową. Udziela inspirujących przemówień i szkoleń z rozwoju osobowego i liderskiego. Podczas spotkania w Zakopanem, stwierdziła: „Gdyby nie góry, moje odczuwanie życia nie miałoby takiej głębi i barw, nie byłabym wolna, aby tworzyć, kochać i iść na całość. W książce znajdziecie historię mojej przemiany”. Długa kolejka ustawiła się po autograf do autorki książki „No i na co Ci te góry?” będącej debiutancką opowieścią nie tylko o tym, jak Korona Ziemi dała jej autorce szkołę życia, ale przede wszystkim będącą opowieścią o wyzwalającej mocy gór. A także o ocieraniu się o niebezpieczeństwo i przełamywaniu własnych barier. Wojciech Tokarski zaprosił publiczność „Pod czujne oko Kanczendzongi” opowiedział o Nepalu, jakiego już niema, gdyż 25 kwietnia br. nawiedziło je trzęsienie ziemi. Podczas prezentacji multimedialnej i na fotografiach wiszących w Bibliotece opowiedział o życiu i wierzeniach w Nepalu, kraju wciśniętym między Chiny i Indie. W którym najpiękniejsze i najstarsze zabytki wiążą się z kultem bogów. Dzięki fotografiom i opowieści Wojciecha Tokarskiego publiczność miała okazję zanurzyć się w atmosferę kraju tętniącego własnym życiem i poznać bliżej zwyczaje jego mieszkańców.