"Literatura jako forma wsparcia dzieci, młodzieży i dorosłych" to temat trzeciego szkolenia zrealizowanego w ramach programu "BLISKO" Narodowego Centrum Kultury.
Szkolenie poprowadził Pan Karol Baranowski, bibliotekarz w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krakowie oraz w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, w agendzie Arteteka.
W obliczu rosnących wyzwań społecznych i emocjonalnych, literatura staje się kluczowym narzędziem wsparcia dla osób w różnym wieku. To szkolenie skierowane było do bibliotekarek i bibliotekarzy, którzy chcą zrozumieć i wykorzystać potencjał literatury w kontekście szeroko rozumianego kryzysu.
Poznanie roli literatury jako narzędzia wsparcia emocjonalnego i edukacyjnego. Zrozumienie specyfiki potrzeb dzieci, młodzieży i dorosłych w dobie kryzysu. Zapoznaliśmy się z najnowszymi technologiami, które mogą wzbogacić doświadczenie czytelnika oraz zidentyfikować książki i materiały, które mogą pomóc w trudnych chwilach.
Biblioteka do współpracy w realizacji swojego projektu zaprosiła:
Gminną Bibliotekę Publiczną im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu, Gminną Bibliotekę Publiczną im. Jana Kasprowicza w Poroninie, Gminną Bibliotekę Publiczną im. Michaliny Ćwiżewiczowej w Bukowinie Tatrzańskiej, Gminną Bibliotekę Publiczną w Kościelisku.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas :)
Projekt BLISKO, zadanie „DziałajMY w Bibliotece”- Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025.
#BLISKO #MiejskaBibliotekaPublicznawZakopanem
________________________________________
#DziałajMYwBibliotece - Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Narodowe Centrum Kultury
NPRCz 2.0
Szkolenie dla bibliotekarzy III
Szkolenie_3.png
DSC_0175_2.jpg
DSC_0194_2.jpg
DSC_0200.jpg
DSC_0203_2.jpg
DSC_0207.jpg
DSC_0230.jpg
DSC_0232_2.jpg
DSC_0184_2.jpg
DSC_0240.jpg
DSC_0245.jpg