Start e-booków w zakopiańskiej bibliotece

Z przyjemnością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem przystąpiła wraz z innymi bibliotekami publicznymi w Małopolsce do wspólnego projektu umożliwiającego darmowe korzystanie  z bazy 1150 e-booków oferowanych przez Wydawnictwo Naukowe PWN SA.  Wszystkich czytelników zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą e-booków dostępnych na platformie http://libra.ibuk.pl/.

Z przyjemnością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem przystąpiła wraz z innymi bibliotekami publicznymi w Małopolsce do wspólnego projektu umożliwiającego darmowe korzystanie  z bazy 1150 e-booków oferowanych przez Wydawnictwo Naukowe PWN SA.  Wszystkich czytelników zachęcamy do  zapoznania się z bogatą ofertą e-booków dostępnych na platformie http://libra.ibuk.pl/.

Z zasobu noszącego roboczą nazwę Małopolskie Biblioteki Publiczne można korzystać do 10 grudnia 2014r. bezpośrednio w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej jak również na komputerach i urządzeniach przenośnych poza biblioteką pod warunkiem utworzenia przez użytkownika indywidualnego konta w ramach myIbuk.  Posiadanie przez użytkownika indywidualnego konta jest tym bardziej wskazane, gdyż pozwala na korzystanie zaawansowanych opcji pracy z książką, czyli:

• wyszukiwanie wewnątrztekstowe

• dodawanie zakładek na stronie

• zaznaczanie fragmentów tekstu

• wprowadzanie własnych notatek

• tagowanie fragmentów

• eksport notatek - prześlij / udostępnij notatkę / zakładkę

Wszelkie niezbędne informacje dotyczące korzystania z e-booków można uzyskać w wypożyczalni MBP i w Oddziale dla dzieci i młodzieży.

Zastosowana w IBUK LIBRA aplikacja do czytania książek myIBUK działa w oknie przeglądarki. Nie ma potrzeby instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania. Aplikacja umożliwia logowanie się kontem na Facebook oraz Google, a także pozwala na udostępnianie notatek i fragmentów innym użytkownikom tych serwisów.

Zachęcamy do obejrzenia filmu prezentującego możliwości aplikacji:

Wykaz wszystkich pozycji na platformie IBUK LIBRA znajduje się poniżej

wykaz e-booków

E-Booki

• AUDIOBOOKI
  • NOWOŚCI KSIĄŻKOWE
  • Czytaj e-booki z LIBRA IBUK
  • Czytaj e-booki z LEGIMI

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA im.Stefana Żeromskiego w Zakopanem

Miejska Biblioteka Publiczna wraz z 14 bibliotekami wiejskimi tworzy powszechną sieć placówek w powiecie. Rozpoczęta została komputeryzacja zbiorów bibliotecznych. Obecnie gdy liczy się szybki dostęp do informacji, biblioteka musi być zasobna i nowoczesna. Użytkownik może wyszukiwać interesujące książki w katalogu on-line. Zakopiańska Biblioteka jest otwarta na potrzeby Środowiska. Daje możliwość spędzenia wolnego czasu przy książce, czasopiśmie lub komputerze, a także pozwala poznać ciekawych ludzi - prelegentów czwartków literackich.

Znajdź nas

os. Łukaszówki 4a, 34-500 ZAKOPANE

e-mail: mbp@biblioteka.zakopane.eu

dyrektor mgr Bożena Gąsienica

tel. 18-20-664-38 - wypożyczalnia i czytelnia

tel. 18-20-140-06 - oddział dla dzieci i młodzieży

filia nr 1 Olcza - tel. 783 224 227

e-mail: olcza@biblioteka.zakopane.eu

filia nr 2 Skibówki

e-mail: skibowki@biblioteka.zakopane.eu

filia nr 3 Harenda

e-mail: harenda@biblioteka.zakopane.eu

Mediateka Stacja Kultura Zakopane

ul. Chramcówki 35 A
34-500 Zakopane
email: mediateka@biblioteka.zakopane.eu

© 2023 Miejska Biblioteka Publiczna w Zakopanem.
Designed & Developed by GambIT