Rodzinne tajemnice i dramaty Stefana Żeromskiego

Czwartki Literackie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem

Prof. dr Zdzisław J. Adamczyk

„Rodzinne tajemnice i dramaty Stefana Żeromskiego”

Dnia 26 VII 2012 r. o godz. 18.00 w czytelni Biblioteki, os. Łukaszówki 4 a.

Wstęp wolny

Zdzisław Jerzy Adamczyk - nauczyciel akademicki, historyk literatury, edytor, pracownik naukowy Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach i Wyższej Szkoły Humanistycznej w Pułtusku. Od wielu lat zajmuje się twórczością Stefana Żeromskiego. Ogłosił niejedno studium o twórczości autora "Popiołów" w czasopismach naukowych i literackich. Opracował i wydał m. in.: Oktawia  Żeromska - listy do Stefana Żeromskiego, Żeromski z dziejów recepcji twórczości, Stefan Żeromski - Listy: T. I - 1884-1892, T. II - 1893-1905, T. III - 1906-1912. W przygotowaniu kolejny tom obejmujący lata 1918-1925.

• AUDIOBOOKI
  • NOWOŚCI KSIĄŻKOWE
  • Czytaj e-booki z LIBRA IBUK
  • Czytaj e-booki z LEGIMI

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA im.Stefana Żeromskiego w Zakopanem

Miejska Biblioteka Publiczna wraz z 14 bibliotekami wiejskimi tworzy powszechną sieć placówek w powiecie. Rozpoczęta została komputeryzacja zbiorów bibliotecznych. Obecnie gdy liczy się szybki dostęp do informacji, biblioteka musi być zasobna i nowoczesna. Użytkownik może wyszukiwać interesujące książki w katalogu on-line. Zakopiańska Biblioteka jest otwarta na potrzeby Środowiska. Daje możliwość spędzenia wolnego czasu przy książce, czasopiśmie lub komputerze, a także pozwala poznać ciekawych ludzi - prelegentów czwartków literackich.

Znajdź nas

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI