Czytelnia otwarta po remoncie

28 marca br., po trwającym niespełna dziewięć miesięcy gruntownym remoncie, otwarta została czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem.

Remont podzielony był na trzy etapy. W pierwszym wymieniona została ślusarka Biblioteki. Następnie przystąpiono do modernizacji pomieszczeń. Wymieniono posadzki wraz z izolacjami, ścianki działowe, instalację wodno-kanalizacyjną, elektryczną, położono nowe tynki, zamontowano podwieszane sufity i wykonano izolację stropów, zmodernizowano instalację teleinformatyczną, internetową, alarmową i przeciwpożarową, przeprowadzono roboty malarskie. Ostatnim etapem był zakup nowych, funkcjonalnych mebli bibliotecznych. - Dziękuję wszystkim przyjaciołom Biblioteki i czytelnikom, którzy cierpliwie znosili okres remontu i mam nadzieje, że będą równie wyrozumiali dla nas, gdy zaczniemy jego kolejny etap – mówiła podczas otwarcia zmodernizowanych pomieszczeń  Bożena Gąsienica dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zakopanem.

Otwarciu wyremontowanej czytelni towarzyszył wernisaż malarstwa zakopiańskiej artystki Małgorzaty Rosińskiej pt. „Słowa stopione w obraz”.

- Mam nadzieję, że to miejsce, poza tym, że stanie się miejscem pozyskiwania wiedzy, będzie również miejscem wystaw, odczytów i wykładów – stwierdził podczas uroczystości burmistrz Janusz Majcher.

Otwarcie czytelni zgromadziło tłum znakomitych gości. W uroczystości udział wzięli m.in. burmistrz Janusz Majcher, zastępcy burmistrza Wojciech Solik i Mariusz Koperski, przewodniczący Rady Miasta Zakopane Jerzy Zacharko, wicedyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie Anna Wiśniewska, Zarząd Zakopiańskiego Oddziału Związku Podhalan na czele z prezesem Marcinem Zubkiem oraz córka znakomitego poety i satyryka Jana Sztaudyngera Anna Sztaudynger -Kalisiewicz. Nie zabrakło także radnych miasta, dyrektorów miejskich instytucji kultury.

- Chciałabym, aby ta czytelnia była dla wszystkich miejscem ważnym, by książki z tych półek otwierały przed Państwem okno na nowy nieznany świat. I aby pamiętali Państwo o słowach Josifa Brockiego, że „większą zbrodnią niż palenie książek, jest ich nieczytanie” – stwierdziła na zakończenie uroczystości dyrektor Bożena Gąsienica.

zdj. Szymon Zatorski i Katarzyna Cukier

Wydarzenia kulturalne

• AUDIOBOOKI
  • NOWOŚCI KSIĄŻKOWE
  • Czytaj e-booki z LIBRA IBUK
  • Czytaj e-booki z LEGIMI

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA im.Stefana Żeromskiego w Zakopanem

Miejska Biblioteka Publiczna wraz z 14 bibliotekami wiejskimi tworzy powszechną sieć placówek w powiecie. Rozpoczęta została komputeryzacja zbiorów bibliotecznych. Obecnie gdy liczy się szybki dostęp do informacji, biblioteka musi być zasobna i nowoczesna. Użytkownik może wyszukiwać interesujące książki w katalogu on-line. Zakopiańska Biblioteka jest otwarta na potrzeby Środowiska. Daje możliwość spędzenia wolnego czasu przy książce, czasopiśmie lub komputerze, a także pozwala poznać ciekawych ludzi - prelegentów czwartków literackich.

Godziny Otwarcia

• Biblioteka Główna | Czytelnia

os. Łukaszówki 4a, 34-500 Zakopane
    tel. 18-20-664-38